00

Jak vybírat zubní soupravu?

Naše přehledy Dental Choice se soustřeďují zejména na relevantní technické parametry prezentovaných produktů, které vám mají pomoci při jejich výběru. Navazující přehled zubních souprav na našem dentálním trhu je v tomto ohledu zcela jedinečný – v kompletní verzi na webu www.dentalchoice.cz naleznete až třicet parametrů, podle kterých můžete jednotlivé produkty mezi sebou porovnávat. 

Avšak tím prvním, co mnoho z vás při výběru nové zubní soupravy bude zajímat, je její vizuální stránka: barevnost, design, popř. značka a celkový dojem včetně sofistikovanosti výbavy a funkcí. Víte, že zubní souprava s křeslem se musí líbit nejen vám, ale především vašim pacientům. Je zcela namístě vybírat si soupravu, která nabízí krásné barevné kombinace čalounění křesla a ostatních částí tak, aby vše vytvářelo harmonický celek spolu s interiérem a dalším vybavením ordinace. Řada z vás bude hledat produkt, na kterém je na první pohled vidět, že výrobce nešetřil na použitých materiálech ani kvalitě dílenského zpracování. 


 

Co se týče technických parametrů zubních souprav s křeslem, je důležité věnovat pozornost následujícím:
Koncept a uspořádání soupravy – existují zubní soupravy nesené křeslem, stacionární soupravy, které naopak nesou křeslo nebo jsou umístěny vedle samostatně kotveného křesla anebo soupravy typu cart, kdy je křeslo oddělené od zubní soupravy umístěné na pojízdném stojanu. Možnost přizpůsobení pro praváka nebo leváka je důležitá pro provozy, v nichž se u jedné zubní soupravy střídá více zubních lékařů. U křesla je jedním ze zásadních parametrů jeho nosnost, avšak zde považujeme za důležité získat správný údaj o nosnosti křesla ve vztahu k maximálně tělesné hmotnosti pacienta – někteří výrobci tento údaj uvádí jako celkovou nosnost vč. např. nesené soupravy křeslem. Důležitá pro vás může být také nejnižší a nejvyšší poloha křesla, způsoby ovládání jeho polohování a programy pro nastavení jednotlivých poloh, funkce Trendelenburgovy polohy, stejně jako informace o provedení a ovládání opěrky zad či opěrky hlavy. Co se týče nástrojového stolku lékaře, budete bezpochyby primárně volit řešení uložení hadic nástrojů (horní (tzv. bičové) vedení, spodní vedení či jiné systémy) a počet pozic nástrojů pro lékaře. Oceníte jistě funkci tlačítek přímé volby, přehledného zobrazení nastavených hodnot a aktivních funkcí na displeji, stejně jako přehledný systém ovládání soupravy či křesla. Podobně tomu bude také u nástrojového stolku sestry. Co se týče systému hygieny, budou vás jistě zajímat možnosti usnadňující často prováděnou hygienu křesla a zubní soupravy, jako je např. použití bezešvého čalounění, fóliových či silikonových klávesnic ovládání, odnímatelných a/nebo autoklávovatelných součástí soupravy apod. Důležité je také řešení dezinfekce vnitřních rozvodů vody v soupravě, hygieny odsávacího systému, stejně jako ochrana před křížovou kontaminací, např. prostřednictvím tzv. antiretrakčního systému na všech nástrojích. Bezpochyby je důležité zjistit, jaké veškeré multimediální systémy a zařízení mohou doplnit vaši zubní soupravu, typicky se jedná o speciální monitory, rvg systémy, intraorální kamery a další zařízení. Důležitá je také nabídka záruční doby, a to nejen té základní, ale také možnosti rozšířené záruky o další období pro váš klid a jistotu. V neposlední řadě je důležité zjistit informace o tom, co vše obsahuje a jak je prováděna pravidelná bezpečnostně technická kontrola. Prodejci zubních souprav vám jistě rádi předvedou veškeré funkce a možnosti ovládání a práce s nimi ve svých showroomech či provozovnách. O své zkušenosti s konkrétními modely a konfiguracemi se s vámi jistě rádi podělí i vaši kolegové či kolegyně. 

V následujícím přehledu naleznete nabídku zubních souprav s křesly dostupných na dentálním trhu v ČR a SR. Kompletní a aktualizovaný přehled všech parametrů, obrazové či video galerie naleznete vždy na webu www.dentalchoice.cz v sekci Zubní soupravy a příslušenství pod položkou Zubní soupravy

TISK STÁHNOUT PDF
X
... content ...
X

Chci zaslat cenovou nabídku

* povinné položky

Vaše nezávazná poptávka bude doručena distributorům poptávaného produktu, kteří vás budou individuálně kontaktovat se svými nabídkami.

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web