000000

Jak vybírat čističku vzduchu?

Použití čističek nebo dezinfektorů vzduchu má několik hlavních cílů. Jedním z nich je odstranění mechanických nečistot ze vzduchu, jakými jsou například prachové částice, pyly nebo také aerosoly. Dalším cílem je případná eliminace bakterií, virů či plísní. Na našem trhu se setkáte s přístroji využívajícími pro ničení bakterií, virů a dalších kontaminantů vzduchu různé technologie. 
A právě typ technologie čištění a úpravy vzduchu je prvním z parametrů, které naleznete v navazujícím přehledu čističek vzduchu. Dalším klíčovým parametrem pro váš výběr je výkon čištění vzduchu konkrétního přístroje, který často souvisí s plochou, respektive objemem místnosti, v níž má být přístroj umístěn. Oba tyto parametry, tedy výkon čištění vzduchu i maximální plochu místnosti, pro kterou je čistička určena, naleznete v našem přehledu. Protože budou pravděpodobně tyto přístroje zapnuté v průběhu vaší aktivní pracovní doby, bude pro vás jistě cenným údajem hodnota úrovní hlučnosti čističky vzduchu. V řadě případů se nejedná o zrovna malé přístroje, tudíž jistě oceníte také informaci o rozměrech a hmotnosti prezentovaných čističek.

Doporučujeme věnovat pozornost především tomu, jaký účel a jakou účinnost má konkrétní přístroj, neboť existuje rozdíl mezi běžně komerčně prodávanými čističkami vzduchu orientovanými především na odstranění mechanických nečistot s případným doplněním o ionizaci vzduchu a přístroji, které jsou skutečně schopny účinné dezinfekce vzduchu a eliminace kontaminantů typu virů, plísní či bakterií. V neposlední řadě je cenné mít informace o celkové náročnosti provozu v průběhu delšího času, tedy ve smyslu výměnných filtrů či dalších součástí, spotřeby energie apod.


V přehledu produktů z této kategorie naleznete nabídku čističek vzduchu dostupných na dentálním trhu v ČR a SR. 

TISK STÁHNOUT PDF
X
... content ...
X

Chci zaslat cenovou nabídku

* povinné položky

Vaše nezávazná poptávka bude doručena distributorům poptávaného produktu, kteří vás budou individuálně kontaktovat se svými nabídkami.

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web