000000

Jak vybírat čističku vzduchu?

Použití čističek nebo dezinfektorů vzduchu má několik hlavních cílů. Jedním z nich je odstranění mechanických nečistot ze vzduchu, jakými jsou například prachové částice, pyly nebo také aerosoly. Dalším cílem je případná eliminace bakterií, virů či plísní. Na našem trhu se setkáte s přístroji využívajícími pro ničení bakterií, virů a dalších kontaminantů vzduchu různé technologie. 
A právě typ technologie čištění a úpravy vzduchu je prvním z parametrů, které naleznete v navazujícím přehledu čističek vzduchu. Dalším klíčovým parametrem pro váš výběr je výkon čištění vzduchu konkrétního přístroje, který často souvisí s plochou, respektive objemem místnosti, v níž má být přístroj umístěn. Oba tyto parametry, tedy výkon čištění vzduchu i maximální plochu místnosti, pro kterou je čistička určena, naleznete v našem přehledu. Protože budou pravděpodobně tyto přístroje zapnuté v průběhu vaší aktivní pracovní doby, bude pro vás jistě cenným údajem hodnota úrovní hlučnosti čističky vzduchu. V řadě případů se nejedná o zrovna malé přístroje, tudíž jistě oceníte také informaci o rozměrech a hmotnosti prezentovaných čističek.

Doporučujeme věnovat pozornost především tomu, jaký účel a jakou účinnost má konkrétní přístroj, neboť existuje rozdíl mezi běžně komerčně prodávanými čističkami vzduchu orientovanými především na odstranění mechanických nečistot s případným doplněním o ionizaci vzduchu a přístroji, které jsou skutečně schopny účinné dezinfekce vzduchu a eliminace kontaminantů typu virů, plísní či bakterií. V neposlední řadě je cenné mít informace o celkové náročnosti provozu v průběhu delšího času, tedy ve smyslu výměnných filtrů či dalších součástí, spotřeby energie apod.


V přehledu produktů z této kategorie naleznete nabídku čističek vzduchu dostupných na dentálním trhu v ČR a SR. 

TISK STÁHNOUT PDF
X
... content ...
X

Chci zaslat cenovou nabídku

* povinné položky

Vaše nezávazná poptávka bude doručena distributorům poptávaného produktu, kteří vás budou individuálně kontaktovat se svými nabídkami.

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM