000000

Jak vybírat parní sterilizátor třídy B?

Sterilizaci použitých nástrojů a dalšího vybavení provádíte v zubní ordinaci v podstatě neustále. Detailní podmínky funkce, sterilizační cykly používané pro zdravotnické účely či testy malých parních sterilizátorů (do objemu komory 60 litrů) upravuje již zmíněná norma ČSN EN 13060 +A1 (847112) účinná od 1. 6. 2019. Pro provoz zubních ordinací jsou schválené pouze parní sterilizátory třídy B.

Budete-li vybírat do své zubní ordinace malý parní sterilizátor třídy B, bude zřejmě jedním z prvních atributů, které budete sledovat, objem sterilizační komory, který by měl vyhovovat vašim individuálním potřebám ve vztahu k množství a celkovému objemu sterilizovaných předmětů v rámci jednotlivých vsázek. Výrobci těchto přístrojů uvádí obvykle detailní informace o rozměrech sterilizační komory, ale také o rozměrech a provedení sterilizačních tácků, kazet či boxů. Výběr optimálního řešení s ohledem na adekvátně zvolený objem sterilizační komory tedy není až tak složitý. Parní sterilizátory třídy B nabízejí několik programů sterilizačních cyklů podle typu a povahy sterilizovaných předmětů (pevné nebalené, balené předměty, duté či porézní…) či jejich množství v rámci každé vsázky. Důležitým aspektem pro váš správný výběr je tedy přehled o nabízených sterilizačních cyklech (programech) pro konkrétní účel a podmínky sterilizace. Výhodou tedy může být širší nabídka sterilizačních cyklů obsahující např. časově zkrácené programy pro sterilizaci jen malého množství nástrojů či materiálu.

V našem přehledu parních sterilizátorů tyto informace naleznete a můžete je u jednotlivých produktů porovnat. Je potřeba věnovat pozornost také uživatelské přívětivosti, k níž patří např. přehledné dotykové displeje, které obsluhu informují o všech důležitých skutečnostech průběhu sterilizace nebo stavu přístroje, lokalizace ovládacího systému v češtině, připojení k PC prostřednictvím WiFi nebo rozhraní Ethernet, integrovaná paměťová SD karta pro záznam dat, integrovaná tiskárna apod. Důležité informace tohoto typu naleznete v našem přehledu pod položkou Další funkce a vlastnosti. Protože se v případě parních sterilizátorů nejedná o zrovna malé přístroje, je užitečným parametrem údaj o rozměrech a hmotnosti těchto produktů. Zajímat by vás také měla nabídka záruční doby, a to nejen té základní, ale také případné rozšířené záruční doby a podmínek pro její poskytnutí. V neposlední řadě doporučujeme získat informace o nabídce a dostupnosti příslušenství, jako např. sterilizačních rámů, tácků či kazet, dále pak sterilizačních obalů a sáčků, svářeček těchto obalů, zařízení pro úpravu vody, tiskáren a dalších produktů, které budete běžně používat v rámci procesu sterilizace ve vaší praxi.

V přehledu produktů v této kapitole naleznete nabídku parních sterilizátorů třídy B dostupných na dentálním trhu v ČR a SR. 

TISK STÁHNOUT PDF
X
... content ...
X

Chci zaslat cenovou nabídku

* povinné položky

Vaše nezávazná poptávka bude doručena distributorům poptávaného produktu, kteří vás budou individuálně kontaktovat se svými nabídkami.

Tento web používá k optimalizaci služeb soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím těchto souborů. Více informací >

ROZUMÍM

Tyto webové stránky a na nich obsažené informace jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví a nejsou určeny široké laické veřejnosti.

Pokračováním v používání těchto stránek potvrzujete, že jste odborníkem ve zdravotnictví ve smyslu § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, a současně, že jste si vědom(a) rizik, která jsou spojena s tím, že se seznámíte s informacemi takto určenými pro případ, že odborníkem ve zdravotnictví nejste.

Potvrzuji, že splňuji podmínky vstupu na web